Wydarzenia

19|05|2016

PIŁKA RĘCZNA

Azoty Puławy z brązowym medalem!

Wspierana przez Grupę Azoty drużyna piłkarzy ręcznych wywalczyła brązowy medal w lidze szczypiornistów.
Puławianie stoczyli pasjonujące mecze o brązowy medal w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Po czterech spotkaniach oba zespoły miały po dwa zwycięstwa i o tym, kto zajmie trzecie miejsce w tegorocznym sezonie decydował ostatni pojedynek.

Podopieczni Ryszarda Skutnika od samego początku meczu grali bardzo skoncentrowani. Wyśmienicie w bramce spisywał się Wadim Bogdanow, a jego koledzy z pola skutecznie kończyli ataki. Po niespełna dziewięciu minutach gry, przewaga gospodarzy wynosiła cztery bramki. Do przerwy szczypiorniści z Puław polepszyli jeszcze swój bilans i do szatni schodzili prowadząc bardzo wyraźnie 19:9.

Tak dobrze rozegrana pierwsza część meczu pozwoliła drużynie Azotów kontrolować przebieg gry. Świetnie na boisku radził sobie Nikola Prce. Reprezentant Bośni i Hercegowiny rzucił rywalom dziewięć bramek. Sześć trafień na swoim koncie zanotował Piotr Masłowski.

Po czterdziestu minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 24:12. Takiej przewagi gospodarze tego meczu już nie roztrwonili i wygrali bardzo pewnie 33:24. Tym samym szczypiorniści Azotów Puławy obronili brązowy medal sprzed roku i mogli cieszyć się kolejnym trofeum w hali MOSiR.

KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 33:24 (19:9)

Azoty Puławy: Bogdanow, Zapora, Prce, Masłowski, Krajewski, Skrabania, Sobol, Kubisztal, Kuchczyński, Petrovsky, Kowalczyk, Grzelak.

MMTS Kwidzyn: Dudek, Kiepulski, Nogowski, Genda, Zadura, Potoczny, Janiszewski, Kryszeń, Klinger, Seroka, Szczepański, Mroczkowski, Peret, Szpera, Pilitowski.