Wydarzenia

10| 07 | 2017

ŻUŻEL

Marek Cieślak ze złotym medalem Drużynowego Pucharu Świata

Trener żużlowej kadry narodowej po raz kolejny może pochwalić się wspaniałym sukcesem. Na torze w Lesznie jego podopieczni sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny na świecie.

Biało-Czerwoni stawiani byli w roli faworytów tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata. Polacy mieli zagwarantowane miejsce wielkim w finale tej imprezy. Ich przeciwnikami byli Rosjanie, Szwedzi i Brytyjczycy. Wszystkie te trzy zespoły musiały przebrnąć przez wcześniejsze eliminacje.

Kibice speedway’a ostrzyli sobie zęby na pojedynki swoich ulubieńców z żużlowcami ze Szwecji. Tak też było. To właśnie ekipa ze Skandynawii nawiązała walkę z drużyną Marka Cieślaka. Wyśmienicie spisywał się Antonio Lindbaeck, zdobywca dwudziestu punktów. Jedenaście ”oczek” dla swojej drużyny wywalczył Fredrik Lindgren. Dobra postawa dwóch zawodników nie wystarczyła jednak na pokonanie doskonale przygotowanego zespołu z Polski.

W ekipie Biało-Czerwonych pojawili się zawodnicy reprezentujący nasz kraj w cyklu Grand Prix. Najwięcej punktów dla zwycięzców wywalczył Maciej Janowski (14). Po trzynaście ”oczek” zdobyli Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki. Z dorobkiem dziesięciu punktów zawody zakończył Patryk Dudek.

Łącznie Polacy zgromadzili na swoim koncie 50 punktów. Srebrny medal wywalczyli Szwedzi z wynikiem 42 punktów. Brązowy medal przypadł Rosji.

Tym samym szkoleniowiec wspierany przez naszą Grupę Kapitałową sięgnął po kolejny złoty medal z reprezentacją Polski. Jest to już trzynasty nasz medal z tego kruszcu w drużynowych mistrzostwach świata. Pod wodzą Marka Cieślaka Biało-Czerwoni wygrywali siedmiokrotnie.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.