Wydarzenia

20| 11 | 2017

SKOKI NARCIARSKIE

Wystartował Puchar Świata w skokach narciarskich

W miniony weekend skoczkowie narciarscy rozpoczęli zmagania w sezonie 2017/2018. Cykl Pucharu Świata po raz pierwszy w historii zainaugurowany został w Polsce, a dokładnie w Wiśle-Malince.


Światowa czołówka skoczków narciarskich stawiła się na skoczni im. Adama Małysza i od piątku rozpoczęła treningi oraz kwalifikacje do weekendowych zawodów. W sobotę czteroosobowe zespoły rywalizowały o pierwszy w tym sezonie triumf drużynowy. Najlepsi okazali się Norwegowie w składzie: Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson. Ku uciesze polskich kibiców na drugim stopniu podium stanęli biało-czerwoni. Zespół w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wywalczył 1006,5 punktów. Tyle samo punktów na swoim koncie zgromadzili Austriacy.

Dzień później przyszedł czas na rywalizację indywidualną. Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Richard Freitag z Niemiec. Drugą lokatę zajmował Stefan Kraft z Austrii. W czołowej dziesiątce znalazło się aż czterech Polaków. Najwyżej klasyfikowany był Dawid Kubacki (czwarte miejsce). Siódmą lokatę zajmował Maciej Kot, a jedno miejsce niżej przypadło Kamilowi Stochowi. To właśnie dwukrotny mistrz olimpijski dostarczył polskim fanom najwięcej radości. W drugiej serii skokiem na odległość 129,5 metra awansował na drugie miejsce. Lepszym od Kamila Stocha okazał się tylko Japończyk – Junshiro Kobayashi, dla którego był to pierwszy w karierze triumf w Pucharze Świata. Na trzecim stopniu podium stanął Stefan Kraft.

W najlepszej dziesiątce zawodów znaleźli się również Piotr Żyła i Stefan Hula (ex aequo siódme miejsce) oraz Dawid Kubacki (dziesiąte miejsce). Na dziewiętnastym miejscu zawody zakończył Maciej Kot. Następne zmagania Pucharu Świata już w najbliższy weekend w fińskim Kuusamo.

Grupa Azoty jest Partnerem Głównym Polskiego Związku Narciarskiego oraz Partnerem Głównym zawodów z cyklu FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle oraz Zakopanem w sezonie 2017/2018.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.