Wydarzenia

17| 03| 2017

SKOKI NARCIARSKIE

Fantastyczny weekend polskich skoczków

Reprezentanci Polski w skokach narciarskich zanotowali niezwykle udany weekend w Vikersund. Drużynowo zajęli drugie miejsce, a indywidualnie triumfował Kamil Stoch.

W sobotę podopieczni Stefana Horngachera stanęli na drugim stopniu podium, ustępujące jedynie reprezentacji Norwegii. Doskonale spisywał się Piotr Żyła. Zawodnik, którego Grupa Azoty jest Głównym Partnerem pobił rekord Polski, skacząc na odległość 245,5 metra. W drugiej serii uzyskał odległość 192 metrów. Równie dobrze spisał się Kamil Stoch. W pierwszej próbie mistrz olimpijski wylądował na 230 metrze. Podczas drugiej serii poprawił ten wynik o 13 metrów. Sukces Polaków to również zasługa Macieja Kota i Dawida Kubackiego. Zwycięzca Letniej Grand Prix uzyskał odległości 244,5 metra i 238,5 metra. Dawid Kubacki w pierwszym skoku wylądował na 210 metrze, a później oddał skok na odległość 194,5 metra.

W niedzielę zawodnicy wspierani przez Grupę Azoty ponownie dostarczyli kibicom wiele emocji. W konkursie indywidualnym zwyciężył Kamil Stoch. Polak oddał dwa świetne skoki. Najpierw osiągnął wynik 238,5 metra, a później przypieczętował wygraną odległością 237 metrów. Na drugim stopniu podium stanął Noriaki Kasai z Japonii, a na trzecim Michael Hayboeck z Austrii.

Dzięki tej wygranej, Kamil Stoch zajął drugie miejsce w turnieju Raw Air i odrobił kilkadziesiąt punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do Stefana Krafta. Drugie miejsce w drużynie pozwoliło z kolei na powiększenie przewagi Biało-Czerwonych nad resztą reprezentacji w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Ostatnie zawody tegorocznych zmagań w skokach narciarskich odbędą się w Planicy. Od 24 do 26 marca zostaną rozegrane zawody indywidualne i drużynowe.