Wydarzenia

17| 07 | 2017

SKOKI NARCIARSKIE

Wyśmienity weekend polskich skoczków

Reprezentanci Polski w skokach narciarskich po raz kolejny dali powód do dumy swoim kibicom. Podczas zawodów rozgrywanych na skoczni w Wiśle Biało-Czerwoni nie mieli sobie równych.

Najpierw podopieczni trenera Stefana Horngachera wygrali rywalizację drużynową. Znakomicie tego dnia spisywał się Dawid Kubacki. Zawodnik urodzony w Nowym Targu oddał skok na odległość 130 metrów. W drugiej próbie było jeszcze lepiej. 27-latek uzyskał wynik 133,5 metra. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Maciej Kot (125,5m i 127m).

Swoją cegiełkę do końcowego sukcesu dołożył także zawodnik wspierany przez naszą Grupę Kapitałową. Piotr Żyła pierwszy skok oddał na odległość 117 metrów. W serii finałowej wylądował dziesięć metrów dalej. Czwartym zawodnikiem w drużynie Biało-Czerwonych był Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski również nie zawiódł i oddał skoki na odległość 128 metrów i 124,5 metra.

Dzięki tak dobremu występowi Polacy zgromadzili na swoim koncie łączną notę 994,7 punktu i wyprzedzili Norwegów o ponad dziesięć punktów. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec.

W rywalizacji indywidualnej również triumfowali Polacy. Po świetnym konkursie na pierwszym stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Swoją wysoką formę udowodnił skacząc najpierw na odległość 128 metrów, a w serii finałowej na 132,5 metra. Tuż za Kubackim uplasował się Maciej Kot. Zwycięzca ubiegłorocznej Letniej Grand Prix stracił do swojego kolegi z reprezentacji 3,4 punktu.

Na piątym miejscu zawody zakończył Stefan Hula (126,5 m i 128 m). W czołowej trzydziestce znaleźli się również Piotr Żyła (13. miejsce) i Jakub Wolny (29. miejsce).

Kolejny konkurs indywidualny Letniego Grand Prix odbędzie się w sobotę 29 lipca na skoczni w Hinterzarten. Polscy kibice skoków narciarskich liczą, że Biało-Czerwoni po raz kolejny powalczą o czołowe lokaty i powiększą swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.