Wydarzenia

01| 09 | 2017

SKOKI NARCIARSKIE

Polacy na czele klasyfikacji LGP

Polscy skoczkowie narciarscy zajmują czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Liderem cyklu jest Dawid Kubacki, który w tym roku wygrał już trzykrotnie.


Letni sezon dobrze rozpoczął się dla całej reprezentacji Biało-Czerwonych, która wygrała konkurs drużynowy w Wiśle. Nasi zawodnicy w konkursie indywidualnym również nie zawiedli swoich kibiców. Na skoczni w Wiśle-Malince triumfował Dawid Kubacki. Tuż za jego plecami znalazł się Maciej Kot.

Kiedy cykl zawodów przeniósł się do niemieckiego Hinterzarten, polscy skoczkowie potwierdzili swoją wysoką formę. Ponownie najlepszy okazał się Dawid Kubacki. Na podium stanął również Piotr Żyła, który mógł cieszyć się z zajęcia trzeciego miejsca.

We francuskim Courchevel swoje trzecie zwycięstwo odniósł Kubacki. Na drugim stopniu podium stanął triumfator ubiegłorocznego Grand Prix - Maciej Kot.

W ostatni weekend sierpnia zawodnicy rywalizowali na skoczni w Hakubie. Podczas zawodów w Japonii zabrakło lidera cyklu. Godnie swojego kolegę z reprezentacji zastąpił Klemens Murańka, który po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium cyklu Letniej Grand Prix.

Kadra skoczków wspierana przez Grupę Azoty dzieli i rządzi w letnim sezonie nie tylko indywidualnie. Polacy zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji narodów, gromadząc jak do tej pory na swoim koncie 1322 punkty.

Kolejne zawody zaliczane do Letniej Grand Prix odbędą się w rosyjskim Czajkowskim. Zawody indywidualne zaplanowano na 9-10 września.

Klasyfikacja indywidualna LGP 2017 (Polacy):
1.Dawid Kubacki 300 pkt.
2. Maciej Kot 210 pkt.
8. Piotr Żyła 120 pkt.
9. Stefan Hula 110 pkt.
23. Klemens Murańka 60 pkt.
28. Kamil Stoch 44 pkt.
33. Jakub Wolny 34 pkt.
37. Jan Ziobro 31 pkt.
53. Aleksander Zniszczoł 12 pkt.
68. Krzysztof Miętus 1 pkt.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.