Wydarzenia

09| 10 | 2017

SIATKÓWKA

ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrywa w hicie kolejki

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn Koźle stanęli na wysokości zadnia i wygrali w hicie II kolejki Plusligi. Tym razem kędzierzynianie pokonali zespół z Rzeszowa.

Podopieczni trenera Andrei Gardniniego rozpoczęli sezon od wygranej z beniaminkiem ligi - Aluron Virtu Wartą Zawiercie 3:1. Dokładnie takim samym wynikiem zakończyło się drugie starcie mistrzów kraju w tegorocznych rozgrywkach. Poprzeczka zawieszona była jednak znacznie wyżej.

Już pierwsza partia spotkania w Rzeszowie przyniosła kibicom wiele emocji. Oba zespoły zaciekle rywalizowały o objęcie prowadzenia w meczu. Lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 35:33. W drugiej odsłonie do głosu doszli przyjezdni, którzy znakomicie spisywali się w ataku i ostatecznie wygrali do 18. W trzeciej partii złoci medaliści z ubiegłego sezonu ponownie skutecznie wykorzystywali swoje atuty. Z bardzo dobrej strony prezentowali się Rafał Buszek i nowy nabytek ZAKSY - Maurice Torres. Po zaciętej końcówce, partię zakończył Sam Deroo.

Czwarty set rozstrzygnął losy meczu. Kędzierzynianie po raz kolejny dali powody do radości swoim kibicom. Po odrobieniu strat do rywala, uciekli na dwa punkty i do samego końca kontrolowali przebieg rywalizacji. Ostatecznie ZAKSA Kędzierzyn Koźle pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1 i zanotowała drugą wygraną w sezonie 2017/2018.

Najlepszym graczem spotkania wybrany został Sam Deroo.

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3
(35:33, 18:25, 23:25, 24:26)

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.