Wydarzenia

20| 03| 2017

SIATKÓWKA

ZAKSA z kompletem punktów

ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrała swój mecz podczas XXVII kolejki rozgrywek siatkarzy. Drużyna wspierana przez Grupę Azoty ograła MKS Będzin 3:1.

Podopieczni Ferdinando de Giorgiego stoczyli zacięty pojedynek w pierwszym secie. Przyjezdni postawili trudne warunki i ostatecznie wygrali do 28. W kolejnych odsłonach dominowali już tylko gospodarze. Mistrzowie kraju narzucili swój styl gry i skutecznie wykańczali akcje. Z bardzo dobrej strony prezentował się Sam Deroo i Mateusz Bieniek. Po wygranej w drugim secie, drużyna wspierana przez naszą Grupę Kapitałową nie zwalniała tempa. Trzecią partię kędzierzynianie wygrali do 23, a czwartą do 25. Tym samym ZAKSA zainkasowała kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn Koźle).

Kolejny mecz kędzierzynianie rozegrają w ramach Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie Biełogorje Biełgorod (22 marca).
ZAKSA Kędzierzyn Koźle - MKS Będzin 3:1 (28:30, 25:18, 25:23,27:25)