Wydarzenia

16| 05 | 2017

SIATKÓWKA

Mistrz Polski buduje skład na przyszły sezon

W sezonie 2016/2017 ZAKSA Kędzierzyn Koźle po raz kolejny pokazała, że w krajowych rozgrywkach nie ma sobie równych. Drużyna wspierana przez Grupę Azoty już myśli o obronie tytułu i kontraktuje nowych zawodników.
Siedmiokrotny mistrz kraju ma zamiar rozpocząć rozgrywki z nowymi twarzami na pokładzie. Kędzierzynian do kolejnych sukcesów ma poprowadzić Andrea Gardini. Jeden z najbardziej utytułowanych włoskich graczy przejmuje stery po Ferdinando De Giorgi. Ostatni szkoleniowiec ZAKSY został bowiem trenerem reprezentacji Polski.

Andrea Gardini doskonale zna smak sukcesu. W swojej sportowej karierze siedmiokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w lidze włoskiej. W barwach narodowych wystąpił 418 razy, trzykrotnie zostając mistrzem Świata. - Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocznę pracę w klubie o tak wielkich tradycjach. Dla mnie jako trenera to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. ZAKSA bez wątpienia aktualnie jest najlepszym klubem w Polsce. Wierzę, że również w kolejnym sezonie wspólnie mamy możliwość stworzenia wielkiego, kompletnego zespołu. Bardzo się cieszę, że otrzymałem szansę pracy w takim klubie, zdaję sobie sprawę jak wielka szansa przed nami - powiedział dla oficjalnej strony klubowej szkoleniowiec ZAKSY.

Oprócz nowego trenera ZAKSA sięgnęła także po nowego atakującego. Został nim Mauricie Armando Torres. Portorykańczyk ostatnie sezony spędził we włoskiej Serie A. W ubiegłych rozgrywkach został sklasyfikowany jako 4. najlepiej punktujący zawodnik ligi.

Kolejnym zawodnikiem, który reprezentować będzie barwy ZAKSY Kędzierzyn Koźle jest Krzysztof Rejno. Siatkarz wypożyczony na jeden sezon do MKS-u Będzin nabrał odpowiedniego doświadczenia i ma być silnym punktem zespołu. W ubiegłym sezonie nasz środkowy został sklasyfikowany jako drugi najlepiej blokujący zawodnik ligi.

Klub z Kędzierzyna Koźla planuje pozyskać jeszcze zawodników na pozostałe pozycje. Już wkrótce dowiemy się, kto zasili szeregi tegorocznych mistrzów Polski.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.