04| 09 | 2017

PIŁKA RĘCZNA

Udana inauguracja sezonu Azotów Puławy

Szczypiorniści Azotów Puławy nie zawiedli swoich kibiców i zwyciężyli w pierwszej kolejce Superligi mężczyzn.

Podczas otwarcia tegorocznych rozgrywek puławianom przyszło się zmierzyć ze Stalą Mielec. Od początku spotkania podopieczni trenera Daniela Waszkiewicza prowadzili zacięty bój z przyjezdnymi. Na przerwę goście schodzili z jednobramkową przewagą. W ekipie brązowych medalistów z ubiegłego sezonu bardzo dobrze spisywał się Wojciech Gumiński. To właśnie ten zawodnik okazał się najlepszym strzelcem spotkania, zdobywając jedenaście bramek. Był to wymarzony debiut lewoskrzydłowego w barwach puławskiej drużyny.

Zespół wspierany przez Grupę Azoty na prowadzenie wyszedł dopiero w drugiej część meczu. W ataku, oprócz wspomnianego wcześniej Gumińskiego dobrze spisywał się Krzysztof Łyżwa (zdobywca sześciu bramek). W osiągnięciu korzystnego rezultatu pomógł również bramkarz klubu z Lubelszczyzny, Vadim Bogdanov.

Z każdą kolejną minutą gospodarze powiększali swoją przewagę. Ostatecznie Azoty Puławy zwyciężyły 32:23. Następnym przeciwnikiem drużyny wspieranej przez naszą Grupę Kapitałową będzie ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego (9 września).

Azoty Puławy - Stal Mielec 32:23 (13:14)

Azoty Puławy : Bogdanov, Dupjachanec, Wiejak - Gumiński 11, Łyżwa 6, Prce 5, Seroka 3, Panic 2, Kowalczyk 2, Podsiadło 1, Jarosiewicz 1, Grzelak 1, Titow, Orzechowski, Jurecki, Kasprzak.
Stal Mielec : Lipka, Wiśniewski - Janyst 8, Wilk 4, Krępa 3, Mochocki 2, Cuzic 2, Ćwięka 2, Skuciński 1, Kawka 1, Kłoda, Basiak, Wojkowski.