Wydarzenia

24| 04 | 2017

PIŁKA NOŻNA

Zwycięstwa Pogoni i Górnika

Pogoń Szczecin i Górnik Łęczna zanotowały zwycięstwa podczas ostatniej kolejki fazy zasadniczej piłkarskiej Ekstraklasy.
Oba zespoły musiały zmierzyć się z teoretycznie silniejszymi rywalami. Pogoń Szczecin myśląc o grze w grupie mistrzowskiej liczyła na dobry wynik w starciu z Lechią Gdańsk. Portowcy już w jedenastej minucie objęli prowadzenie. Kolejną swoją bramkę w tegorocznych rozgrywkach zdobył Adam Frączczak. Siedem minut później wyrównali goście. Bramkarza gospodarzy pokonał Milos Krasić.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Szczecinie na kolejne trafienia czekali do drugiej połowy. W tej brylowali już tylko zawodnicy drużyny wspieranej przez Grupę Azoty. W 63. minucie meczu do bramki Lechii trafił Dawid Kort. Ten sam piłkarz sześć minut później wpisał się na listę strzelców po raz kolejny, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń Szczecin znalazła się w grupie najlepszych ośmiu drużyn w kraju i zagra o jak najwyższe miejsce w lidze. Pierwszym przeciwnikiem drużyny wspieranej przez naszą Grupę Kapitałową będzie Jagiellonia Białystok (30 kwietnia).

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3:1 (1:1)
1:0 - Adam Frączczak 11’
1:1 - Milos Krasić 18’
2:1 - Dawid Kort 63’
3:1 - Dawid Kort 69’

Równie dobrym rezultatem jak Pogoń Szczecin może pochwalić się ekipa Górnika Łęczna. Podopieczni trenera Franciszka Smudy podejmowali piątą drużynę obecnych rozgrywek - Wisłę Kraków. Łęcznianie znakomicie rozpoczęli spotkanie. W 22. minucie błąd defensywy krakowian wykorzystał Bartosz Śpiączka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Bramkę wyrównującą zdobył w 72. minucie Arkadiusz Głowacki.

Końcówka meczu należała jednak do zespołu wspieranego przez Grupę Azoty. W 79. minucie solową akcję przeprowadził Grzegorz Bonin. Po udanym dryblingu, mocnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. Wynik spotkania na 3:1 w doliczonym czasie gry ustalił Bartosz Śpiączka.

Górnik Łęczna pomimo zajęcia ostatniego miejsca w tabeli ma szansę na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W grupie spadkowej pierwszym przeciwnikiem Górnika będzie Śląsk Wrocław (29 kwietnia).

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1 (1:0)
1:0 - Bartosz Śpiączka 22’

1:1 - Arkadiusz Głowacki 72’ 2:1 - Grzegorz Bonin 79’
3:1 - Bartosz Śpiączka 90+2’