18| 05| 2017

PIŁKA NOŻNA

Ważne punkty Górnika Łęczna i Pogoni Szczecin

Piłkarskie drużyny wspierane przez Grupę Azoty wywalczyły bardzo ważne punkty podczas 34. kolejki ekstraklasy.
Górnik Łęczna wciąż liczy się w walce o pozostanie w elicie. Podopieczni trenera Franciszka Smudy podejmowali na własnym boisku Cracovię Kraków. Łęcznianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Do przerwy utrzymywał się jednak bezbramkowy remis. Po wznowieniu gry do ataku ruszyli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 50. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Leandro. Druga bramka dla Górnika również padła po centrze z rogu boiska. Po złej interwencji defensywy Cracovii piłkę w siatce umieścił Adam Dźwigała. Na osiem minut przed końcem podstawowego czasu gry na listę strzelców wpisał się również Bartosz Śpiączka, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu Górnik Łęczna wydostał się ze strefy spadkowej i w kolejnych meczach ponownie będzie chciał zgarnąć pełną pulę punktów. 20 maja łęcznianie wybiorą się do Gliwic na mecz z Piastem.

Górnik Łęczna - Cracovia 3:0
1:0 - Leândro 50’
2:0 - Adam Dźwigała 77’
3:0 - Bartosz Śpiączka 82’

Druga drużyna wspierana przez naszą Grupę Kapitałową walczy o jak najlepsze miejsce w czołowej ósemce ligi. Pogoń Szczecin rywalizowała na własnym boisku z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Podobnie jak w spotkaniu Górnika z Cracovią pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Ten stan rzeczy utrzymywał się do 76. minuty. Na prowadzenie wyszli gospodarze. Ładną akcję przeprowadził Adam Gyurcso, który dośrodkował piłkę wprost na głowę Dawida Korta. Dziesięć minut później przyjezdni wyrównali wynik meczu. Po centrze Samuela Stefanika piłkę w siatce Pogoni umieścił Vladislavs Gutkovskis. Szczecinianie w końcówce meczu mieli jeszcze jedną okazję, aby pokonać bramkarza z Niecieczy. Strzał z kilku metrów obronił jednak Krzysztof Pilarz i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kolejne spotkanie Pogoń Szczecin rozegra w Krakowie z tamtejszą Wisłą (20 maja).