10| 04 | 2017

PIŁKA NOŻNA

Górnik Łęczna z cennym remisem

Górnik Łęczna wywalczył jeden punkt do ligowej tabeli w starciu ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Franciszka Smudy zdołali odrobić dwubramkową stratę.
Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 16. minucie gry. Do siatki rywala trafił Kamil Biliński. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Robert Pich. Łęcznianie wyszli na drugą część spotkania bardzo zmobilizowani. Już w 57. minucie bramkę kontaktową zdobył Szymon Drewniak. Przyjezdni szukali swoich okazji do wyrównania. Ta nadarzyła się na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. Po dośrodkowaniu Javi Hernandeza piłka trafiła do bramki Śląska. Tym samym Górnik Łęczna zdołał wywieźć jeden cenny punkt z Wrocławia.

Ostatnim rywalem drużyny wspieranej przez Grupę Azoty będzie Wisła Kraków (22 kwietnia).

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:2 (2:0) 1:0 - Kamil Biliński 16' 2:0 - Robert Pich 42' 2:1 - Szymon Drewniak 57' 2:2 - Javi Hernandez 81'