Wydarzenia

10| 05| 2017

BADMINTON

Bartłomiej Mróz podwójnym mistrzem Turcji!

Polski parabadmintonista po raz kolejny pokazał swoje niebywałe umiejętności podczas zawodów rozgrywanych w Turcji. Zawodnik z Kędzierzyna-Koźla wywalczył dwa złote medale.
Ostatnie tygodnie, to bardzo pracowity czas dla Bartłomieja Mroza - zawodnika wspieranego przez Grupę Azoty. Najpierw nasz reprezentant zanotował bardzo udane zawody w Ugandzie, gdzie także stanął na najwyższym stopniu podium. Później przyszedł czas na rywalizację w Turcji. - Na turniej do Turcji pojechałem już jako mistrz Ugandy. Tamtejsze zawody były dla mnie niezwykle udane. Złote medale wywalczyłem zarówno w grze singlowej jak i deblowej. Do Turcji pojechałem jako jedyny reprezentant naszego kraju. Już przed zawodami wiedziałem, kto może być moim największym rywalem. Z jednej strony cieszyłem się, że będzie to Ilker Tuzcu - mój partner deblowy, z drugiej jednak wiedziałem, że przyjdzie czas, aby powalczyć z nim również w grze singlowej - powiedział nam Bartłomiej Mróz.

Najlepszy polski parabadmintonista zdradza, że w ostatnim czasie wprowadził kilka zmian w swojej grze. - Ostatnie miesiące ciężko przepracowałem i zmieniłem kilka aspektów w mojej grze. Efekty było widać na korcie. Tak jak się spodziewałem w finale gry singlowej spotkałem się właśnie z Ilkerem. Dzień wcześniej wykonałem solidną analizę stylu gry mojego przeciwnika. Muszę przyznać, że mecz był na światowym poziomie. Trzymałem się ściśle ustalonego planu. Ułożyłem go już przed spotkaniem. Jak widać poskutkowało (śmiech). Odniosłem zwycięstwo w 25 minucie, w dwóch setach. Chciałbym przypomnieć, iż z Ilkerem udało mi się wcześniej wygrać tylko raz w życiu. On triumfował pięć razy. Tym bardziej cieszę się z osiągniętego przeze mnie wyniku w Turcji - zakończył nasz zawodnik.

Parabadminton zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Dla naszego zawodnika udział w tych zawodach to cel nadrzędny. Przygotowanie do takiego startu, to ciężka praca teamu trenerskiego, fizjoterapeutów i wielu innych osób, ale przede wszystkim ogromny wysiłek zawodnika, jego determinacja i poświęcenie.

W spełnieniu swoich sportowych marzeń Bartłomiej Mróz liczy na pomoc wszystkich kibiców. Karierę naszego wybitnego parabadmintonisty można wspierać osobiście pod adresem: https://odpalprojekt.pl.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej w dziale Polityka prywatności.